ikonka

„Czas na zmianę, czyli jak zmienić na lepsze swoje życie” wykład psychologa Iwony Majewskiej-Opiełki

21 marca br. mieszkańcy naszego powiatu uczestniczyli w wykładzie Pani Iwony Majewskiej-Opiełki, pt. „Czas na zmianę, czyli jak zmienić na lepsze swoje życie”. Spotkanie miało miejsce w Dworku Marzenie w Strachowie a otworzyła je Prezes LGD - Przyjazne Mazowsze Pani Małgorzata Najechalska, która przedstawiła prezentację na temat efektów działalności stowarzyszenia.

Celem szkolenia była aktywizacja mieszkańców naszego obszaru do podejmowania własnych inicjatyw, np. własnej działalności gospodarczej oraz dbania o samorozwój. W trosce o wysoką jakość szkolenia zaprosiliśmy Panią Iwonę Majewską–Opiełkę uznanego psychologa, specjalistę w zakresie kierowania ludźmi, mentora, coacha i doradcę dla najwyższej kadry kierowniczej, założycielkę w Polsce Akademii Skutecznego Działania.
Prowadząca zachęcała słuchaczy do otwartości na zmiany w naszym życiu bo samo życie jest zmianą. Szczęście w 40 % zależy od naszego intencjonalnego działania, w 50% od cech wrodzonych i wdrukowanych i w 10% od okoliczności.
Ludzie unikają zmian z rożnych powodów, z lenistwa, wygody, braku czasu, motywacji. Zmiana to ryzyko, boimy się ponosić kosztów fizycznych, emocjonalnych, finansowych, obawiamy się nieznanego. W życiu wiele zależy od nas samych! Trzeba zadbać o siebie, być w grze, działać a nie patrzeć jak inni grają. Przede wszystkim trzeba zmienić nawyki, mieć własną strategię i plan działania i chcieć. Koniecznie odrzucić informację o niemocy czyli zaprzyjaźnić się z podświadomością, która jest jak ogromna góra lodowa na morzu, a jej większa część ukryta jest pod wodą. Powinniśmy uczyć się programować swoją nieświadomość i unikać negatywnych określeń typu: to nie ma sensu, nie uda się, to trudne, itp. Dobrze jest mieć swój własny cel, oparty o pragnienie i dążyć do niego z mocą i wytrwałością. Cele to emocje a życie z wizją to energia, entuzjazm i radość - wyostrza intuicję, przyciąga właściwych ludzi i zdarzenia, sprzyja osiąganiu sukcesu. Życie bez wizji to uleganie modzie, rozproszenie, mniej entuzjazmu, skłonność do użalania się i narzekania. Warto podsycać swoją motywacje, tworzyć mapy marzeń ale także porządkować ścieżki działań i dbać o dyscyplinę. Planuj, wprowadzaj, oceniaj dostosowuj, inwestuj w siebie, zarządzaj sobą w czasie, afirmuj siebie, celebruj swoje sukcesy. „Jak czuje się głowa kiedy ktoś mówi o niej łeb”. Dobrze jest unikać ludzi, którzy maja na nas zły wpływ. Siła charakteru zależy od poczucia własnej wartości. Prowadząca wykład przekazała wskazówki jak je rozwijać i wzmacniać: warto czytać listę pozytywnych informacji na własny temat , jak najczęściej mówić o sobie dobrze, nie pozwalać ludziom mówić o sobie niedobrze, podnosić głos czy przezywać, mówić komplementy innym ludziom, szukać w nich dobra; z wdzięcznością przyjmować komplementy, mówić „Lubię siebie” lub „Kocham siebie” robić służące nam afirmacje, traktować swoje ciało z uwagą i miłością, czytać wartościową literaturę, książki motywacyjne, sięgać po nowe, celebrować swoje sukcesy. Powinniśmy też pracować nad wybaczeniem sobie tego, co zrobiliśmy w życiu niedobrego lub niemądrego, jeśli można to naprawić - naprawmy, wybaczmy innym. Zachęca by uczyć się i zdobywać nowe umiejętności. Warto sięgać do słów modlitwy i powtarzać ją w sobie:

„ Boże daj mi siłę zmienić to, co mogę zmienić. Daj mi cierpliwość pogodzić się z tym, na co nie mam wpływu. I daj mi mądrość odróżniania jednych spraw od drugich.”

 DSC0008    DSC0019    DSC0027    DSC0031    DSC0033

Organizatorem szkolenia była LGD - Przyjazne Mazowsze we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płońsku.

Opracowała: Danuta Kucińska
Zdjęcia: LGD – Przyjazne Mazowsze

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

ikonka broszura okładka

 

ikonka biuletyn okładka 

 

 

 IKONKA

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

 

 

 

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność