Turystyczne atrakcje u naszych sąsiadów

Wizyta studyjna w wybranych firmach turystycznych na obszarze LGD Fundacja Aktywni Razem

W dniach 22 i 23 października br. grupa przedstawicieli podmiotów turystycznych z LGD – Przyjazne Mazowsze gościła na obszarze LGD Aktywni Razem. Była to wizyta studyjna zorganizowana w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA Turystyka – dla ożywienia gospodarczego obszarów wiejskich. Celem wizyty było zacieśnienie współpracy pomiędzy podmiotami turystycznymi z obszarów lokalnych grup działania,  które uczestniczą w projekcie, wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk a także poznanie wypracowanych podczas spotkań klubowych ofert turystycznych. W pierwszym dniu wizyty odwiedziliśmy m.in. „Zajazd Nad Wisłą” w Jordanowie, Pensjonat BOSS w Nowym Grabiu, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Ziarno” w Grzybowie.

Czytaj więcej...

Wizyty studyjne w wybranych firmach turystycznych

W dniach 19 i 22 września 2014 r. odbyły się wizyty studyjne w wybranych firmach turystycznych na terenie LGD - Przyjazne Mazowsze oraz LGD Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego. Są one jednym z zadań do realizacji w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRATurystyka dla Ożywienia Gospodarczego Obszarów Wiejskich, w którym uczestniczą trzy grupy polskie(LGD Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego, LGD – Przyjazne Mazowsze oraz LGD Aktywni Razem) i jedna fińska. 

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna do Finlandii – konferencja podsumowująca projekt TERRA

Finlandia to przepiękny kraj, gdzie przyroda dziewicza, niekończące się lasy, a cisza jest ciszą a bogactwo runa leśnego jest wyjątkowe. Lokalne grupy działania podobnie jak u nas zastanawiają się jak wykorzystać walory przyrodnicze kraju do rozwoju turystyki. Laponia kojarzona z wioską Mikołaja reniferami jest chętnie odwiedzana zimą, teraz stawia na turystykę letnią. W pięknej scenerii w „Pappilan Pehtoori” w miejscowości Simo  1 września 2014 r. uczestnicy konferencji podsumowującej projekt TERRA – Tourism for Economic Revival of Rural Areas/Turystyka dla Ożywienia Gospodarczego Obszarów Wiejskich wskazywali na problemy w rozwoju turystyki na obszarach wiejskich, zagrożenia jak i na możliwości i kierunki jej rozwoju na swoich terytoriach

Czytaj więcej...

Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości Turystycznej

Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości Turystycznej, 22 maja 2014r., w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA.

W dniu 22 maja w hotelu Folwark Klepisko w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim odbył się Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości Turystycznej. Kongres stanowił jedno z działań, realizowanych w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA – Tourism for Economic Revival of Rural Areas / Turystyka dla Ożywienia Gospodarczego Obszarów Wiejskich. W spotkaniu wzięli udział członkowie i podmioty turystyczne z obszaru działania trzech partnerów z Mazowsza: Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego (z siedzibą w Legionowie),  Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze, Lokalnej Grupy Działania Aktywni Razem (z siedzibą w Łącku) oraz reprezentacja Lokalnej Grupy Działania Perapohjolan kehitys z fińskiej Laponii, a także przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego (Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Obszarów Wiejskich).

Czytaj więcej...

Spotkania w ramach Inkubatora Produktów Turystycznych

Od kwietnia 2013 r. raz w miesiącu, przedstawiciele dziewięciu podmiotów turystycznych z obszaru Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze spotykają się w celu wypracowania wspólnych ofert turystycznej  skierowanych do określonych  grup odbiorców. Spotkanie te są kontynuacją spotkań klubowych, które odbyły się w okresie październik, styczeń – marzec 2013. 

Czytaj więcej...

IV spotkanie klubowe w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA

4 kwietnia 2013 r. w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA - Tourism for Economic Revival of Rural Areas/ Turystyka - dla ożywienia gospodarczego obszarów wiejskich/  w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Sobanicach  odbyło się czwarte spotkanie klubowe lokalnych podmiotów z branży turystycznej.

Czytaj więcej...

III spotkanie klubowe w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA.

W dniu 1 marca 2013 r. w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA - Tourism for Economic Revival of Rural Areas/ Turystyka - dla ożywienia gospodarczego obszarów wiejskich/  w gospodarstwie agroturystycznym „Sielanka” w Pólce-Raciąż  odbyło się trzecie spotkanie klubowe lokalnych podmiotów z branży turystycznej.

Czytaj więcej...

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

 

l2019a 

 

 

 ikonka

IKONKA

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność