Najnowsze

Wyróżnione

„Czas na zmianę, czyli jak zmienić na lepsze swoje życie” wykład psychologa Iwony Majewskiej-Opiełki

21 marca br. mieszkańcy naszego powiatu uczestniczyli w wykładzie Pani Iwony Majewskiej-Opiełki, pt. „Czas na zmianę, czyli jak zmienić na lepsze swoje życie”. Spotkanie miało miejsce w Dworku Marzenie w Strachowie a otworzyła je Prezes LGD - Przyjazne Mazowsze Pani Małgorzata Najechalska, która przedstawiła prezentację na temat efektów działalności stowarzyszenia.

Celem szkolenia była aktywizacja mieszkańców naszego obszaru do podejmowania własnych inicjatyw, np. własnej działalności gospodarczej oraz dbania o samorozwój. W trosce o wysoką jakość szkolenia zaprosiliśmy Panią Iwonę Majewską–Opiełkę uznanego psychologa, specjalistę w zakresie kierowania ludźmi, mentora, coacha i doradcę dla najwyższej kadry kierowniczej, założycielkę w Polsce Akademii Skutecznego Działania.
Prowadząca zachęcała słuchaczy do otwartości na zmiany w naszym życiu bo samo życie jest zmianą. Szczęście w 40 % zależy od naszego intencjonalnego działania, w 50% od cech wrodzonych i wdrukowanych i w 10% od okoliczności.
Ludzie unikają zmian z rożnych powodów, z lenistwa, wygody, braku czasu, motywacji. Zmiana to ryzyko, boimy się ponosić kosztów fizycznych, emocjonalnych, finansowych, obawiamy się nieznanego. W życiu wiele zależy od nas samych! Trzeba zadbać o siebie, być w grze, działać a nie patrzeć jak inni grają. Przede wszystkim trzeba zmienić nawyki, mieć własną strategię i plan działania i chcieć. Koniecznie odrzucić informację o niemocy czyli zaprzyjaźnić się z podświadomością, która jest jak ogromna góra lodowa na morzu, a jej większa część ukryta jest pod wodą. Powinniśmy uczyć się programować swoją nieświadomość i unikać negatywnych określeń typu: to nie ma sensu, nie uda się, to trudne, itp. Dobrze jest mieć swój własny cel, oparty o pragnienie i dążyć do niego z mocą i wytrwałością. Cele to emocje a życie z wizją to energia, entuzjazm i radość - wyostrza intuicję, przyciąga właściwych ludzi i zdarzenia, sprzyja osiąganiu sukcesu. Życie bez wizji to uleganie modzie, rozproszenie, mniej entuzjazmu, skłonność do użalania się i narzekania. Warto podsycać swoją motywacje, tworzyć mapy marzeń ale także porządkować ścieżki działań i dbać o dyscyplinę. Planuj, wprowadzaj, oceniaj dostosowuj, inwestuj w siebie, zarządzaj sobą w czasie, afirmuj siebie, celebruj swoje sukcesy. „Jak czuje się głowa kiedy ktoś mówi o niej łeb”. Dobrze jest unikać ludzi, którzy maja na nas zły wpływ. Siła charakteru zależy od poczucia własnej wartości. Prowadząca wykład przekazała wskazówki jak je rozwijać i wzmacniać: warto czytać listę pozytywnych informacji na własny temat , jak najczęściej mówić o sobie dobrze, nie pozwalać ludziom mówić o sobie niedobrze, podnosić głos czy przezywać, mówić komplementy innym ludziom, szukać w nich dobra; z wdzięcznością przyjmować komplementy, mówić „Lubię siebie” lub „Kocham siebie” robić służące nam afirmacje, traktować swoje ciało z uwagą i miłością, czytać wartościową literaturę, książki motywacyjne, sięgać po nowe, celebrować swoje sukcesy. Powinniśmy też pracować nad wybaczeniem sobie tego, co zrobiliśmy w życiu niedobrego lub niemądrego, jeśli można to naprawić - naprawmy, wybaczmy innym. Zachęca by uczyć się i zdobywać nowe umiejętności. Warto sięgać do słów modlitwy i powtarzać ją w sobie:

„ Boże daj mi siłę zmienić to, co mogę zmienić. Daj mi cierpliwość pogodzić się z tym, na co nie mam wpływu. I daj mi mądrość odróżniania jednych spraw od drugich.”

 DSC0008    DSC0019    DSC0027    DSC0031    DSC0033

Organizatorem szkolenia była LGD - Przyjazne Mazowsze we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płońsku.

Opracowała: Danuta Kucińska
Zdjęcia: LGD – Przyjazne Mazowsze

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

MazDniRol 24

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

ikonka

Certyfikaty Przyjazne Mazowsze

IKONKAAA

ikonka2019

IKONKA

 

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

ikonka aktualna

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność