Uzupełnienia do wniosku
Przypominamy, że Beneficjenci, których wnioski podlegają weryfikacji przez UM mają tylko jedną poprawkę i 7 dni na złożenie uzupełnień. W przypadku nie spełnienia wymagań zawartych w piśmie z Urzędu Marszałkowskiego wnioski będą odrzucone. Dlatego prosimy o uważne i dokładne czytanie zaleceń, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości kontakt z opiekunem Państwa projektu lub z pracownikami biura LGD-PM.
Zasady konkurencyjności wydatków
Po podpisaniu umowy jesteście Państwo zobowiązani do stosowania zasady konkurencyjności wydatków i do zamieszczenia zapytania ofertowego na portalu ARiMR. Portal jest dostępny pod adresem www.portalogloszen.arimr.gov.pl. Zapytanie ofertowe musi spełniać określone przepisami wymagania, w przypadku ich niespełnienia są naliczane kary finansowe. O uprawnienia do zamieszczania ogłoszeń na Portalu należy wystąpić składając Wniosek o nadanie uprawnień do Portalu Ogłoszeń Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przed jego wypełnieniem należy zapoznać się z Instrukcją wypełniania Wniosku. Wzory powyższych dokumentów dostępne są do pobrania na Portalu Ogłoszeń ARiMR w dziale "Wzory dokumentów”. Przeglądanie opublikowanych zapytań ofertowych jest możliwe bez konieczności logowania. Zamawiający (beneficjent pomocy) ma możliwość wcześniejszego zgłoszenia się do UM z prośbą o dokonanie weryfikacji dokumentów w zakresie stosowania zasady konkurencyjności, aby upewnić się jeszcze przed złożeniem wniosku o płatność, że wszystko zostało zrobione poprawnie. W przypadku, gdy złożona dokumentacja będzie miała braki lub uchybienia i nie zostaną one usunięte, wówczas mogą być stosowane sankcje finansowe (od 5 do 20 % wartości dofinansowania).
Opinia w zakresie możliwości zmiany umowy
Informujemy, że pismo dotyczącewyrażenia opinii w zakresie możliwości zmiany umowy o przyznaniu pomocy zawartej przez Beneficjenta z Zarządem Województwa Mazowieckiego należy kierować do Zarządu LGD – Przyjazne Mazowsze i składać je w biurze LGD-PM. W piśmie należy wskazać numer umowy o przyznanie pomocy oraz nr wniosku, tytuł operacji, dane Beneficjenta oraz zakres zmiany umowy. W przypadku zmiany zakresu rzeczowo-finansowego operacji (np. zmiana planowanego do zakupu sprzętu) należy do pisma dołączyć uaktualniony wniosek i biznesplan. Zarząd przekazuje pismo do Przewodniczącego Rady, który opiniuje wniosek, po dokonaniu z pracownikami biura analizy wpływu zmiany na zgodność operacji z LSR, kryteriami wyboru oraz zakresem tematycznym, a także czy operacja spełnia minimum punktowe warunkujące wybór operacji, o którym mowa w art.21 ust. 6 pkt 2 ustawy o RLKS i czy nadal mieści się w limicie środków podanym w ogłoszeniu naboru wniosków o przyznanie pomocy. Zaopiniowany wniosek Przewodniczący przedstawia Radzie. Jeżeli planowana zmiana umowy nie wpływa na dokonaną w momencie wyboru operacji ocenę, Rada podejmuje uchwałę akceptującą możliwość dokonania zmiany umowy. Jeśli w wyniku planowanej zmiany operacja nie zostałaby wybrana przez LGD do finansowania, Rada dokonuje ponownej oceny zmienionego zakresu operacji pod kątem zgodności z LSR oraz kryteriami wyboru operacji, podejmując uchwałę o braku zgody na zmianę umowy.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego do wniosku o płatność.
Wnioskodawcy, którzyzłożyli do wniosku o przyznanie pomocy Oświadczenie o kwalifikowalności VAT, są zobowiązani do załączenia do wniosku o płatność Interpretacji przepisów prawa podatkowego. Ponieważ oczekiwanie na wydanie przez upoważniony organ tego dokumentu może trwać do trzech miesięcy (co wpływa na wydłużenie terminu rozpatrywania wniosku o płatność), ważne jest, aby Beneficjent, który ubiega się o włączenie VAT do kosztów kwalifikowalnych operacji, złożył stosowny wniosek do właściwego organu o wydanie ww. interpretacji indywidualnej z odpowiednim wyprzedzeniem.
Ankieta monitorująca z realizacji operacji
Każdy Beneficjent, który uzyskał dofinansowanie w zakresie poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020, jest zobowiązany do złożenia ankiety monitorującej z realizacji operacji. Ankieta dla beneficjenta znajduje się w zakładce Dokumenty do pobrania (na końcu, pod hasłem Ankiety).
Zarząd i Biuro LGD – Przyjazne Mazowsze
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach
Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach
Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność
Wszelkie prawa zastrzeżone. Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze
Projekt i realizacja: Konrad Stępień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...